Yalova Akne Bakımı (%100 Sonuç Garantisi) - Elif Güzellik

Akne Bakımı

Elif Güzellik Merkezi’nde sunulmakta olan Lazer ile Akne Bakımı hizmeti ile beraber aknelerinizden kurtulmak mümkün. Akne bakımı veya tedavileri için lazer herkeste etkili bir yöntem değildir. Akne tedavilerinin kişiye özel şekilde planlanması gerekmek ile beraber lazer ile tedavisi de mümkündür.

Lazer ile akne bakımında hedeflenmekte olan iltihap dolu sivilcenin içerisindeki bakterilerin lazer ışığı ile yok edilmesidir. Lazer ışığı ısıya dönüşerek buna duyarlı olan bakterileri ortadan kaldırmaktadır. İnsan derisinin yüksek seviye ısıya ulaştığı noktalarda bakteri gibi canlı organizmalar ortadan yok olmaktadır. Bu yöntem ile beraber akne temizlenmekte ve ekstra bir tedaviye de gerek kalmamaktadır. Temizlenen akne gerisinde kızarıklık ve ödem bıraksa da birkaç gün içerisinde bu etkilerden gözden kaybolmaktadır.

Lazerin bir diğer özelliği olan yağ üretimini baskılama da akne oluşumuna karşı etkilidir. Baskılanan yağ ile birlikte cilt daha stabil bir hale gelerek akne oluşumuna uygun olan koşullardan arınmış olur.

Lazer ile Akne Bakımı önerilen kişiler

  • Doktorlarından aldıkları öneriler ile diğer tedavileri deneyip sonuç alamayan
  • Belirli sağlık sorunları sebebi ile ilaç tedavisi gibi yöntemlerden yararlanamayan
  • İlaç kullanabilecek durumda olsa da yan etkilerinden dolayı kullanmaktan kaçınan kişilerdir.

Lazer ile Akne Bakımında kullanılmakta olan lazerin siyah ve beyaz nokta üzerinde etkisi yoktur. Bunlar için daha farklı yöntemler başvurmak gereklidir. Lazer ile tedavi yaptırmak istenilen sivilcelerin iltihaplı veya ona yatkın karakterde olması işlemi daha efektif hale getirecektir.