Yalova Aromaterapi (%100 Sonuç Garantisi) - Elif Güzellik

Aromaterapi Masajı

Gündelik hayatın stresinden yorgun ve bitkin düşmüş, bunun kronik hale dönüşebileceğinin endişesindeyseniz, ruh ve vücut sağlığınızı aynı anda yükseltebilecek bir masaj arayışında iseniz aradığınız uygulama Elif Güzellik Merkezi tarafından sunulan Aromaterapi Masajı’dır. Aromaterapi masajının en temel etkisi birçok masaj türü gibi sizi yormaması ve dinginleştirmesidir.

Aromatik yağların insan vücudu üzerindeki etkilerinin fark edilmesi ve bunun bir kültür haline gelmesi uzun yıllar önce gerçekleşmiştir. Bitkilerin bilinen ve tıp kitaplarına bile girmiş olan faydalarını masaya koyan Aromaterapi masajı, yüz yıllardır süren bitkisel özlü tedavilerin günümüzdeki önemli temsilcisi konumundadır.

Aromaterapi masajında kullanılmakta olan yağlar, bitkilerin belirli işlemler sonucu özlerini ortaya çıkarması ile elde edilmiştir. Faydaları masajın en kilit unsuru konumundadır. Her bir bitkinin farklı etkileri bulunmak ile beraber masaj teması ile birleştirilmesi sonucu tedavi-rahatlama konsepti bir fayda elde edilmektedir. Kimi bitkiler sayesinde kuş gibi hafiflerken kimi bitkiler ile de enerjisi tavan yapmış bir hale bürünebilirsiniz.

Bitkisel özlü yağlar masaj esnasındaki sürtünmeyi azaltarak masajı daha kolay bir hale getirmektedir. Bu kolaylık sayesinde cilt ısı kazanır ve kas, doku daha kolay şekilde gevşer. Cildin yağları iyice emmesi ile pürüzsüz hale gelmenin yanı sıra ışıltı kazanmasına da etki eder.

Aromaterapi Masajında Kullanılan Bazı Yağların Faydaları

  • Burun tarafından sürekli algılanan güzel ve taze koku ile beraber beyin algısı değişir, stres azalır ve sinirler gevşer.
  • Kokuların bir diğer etkisi ise depresyon, anksiyete ve uykusuzluk gibi psikolojik sorunları hafifletmesidir.