Yalova Çatlak Tedavisi (%100 Garantili) - Elif Güzellik Merkezi

Çatlak Tedavisi

Cilt dokusu üzerinde çatlak oluşumu cinsiyet fark etmeksizin herkeste görünebilmektedir. Kadınların doğum sırası ve sonrasında bel bölgesinde çatlak oluşması ise sıkça karşılaşılan bir durumdur. Bunun yanı sıra normal hayat süresince de çatlak oluşabilir. Hamilelik geçiren kadınlar kadar çatlaklar ile sık karşılaşan bir diğer grup ise spor ile uğraşan insanlardır. Hemen hemen her vücut geliştirme sporu ile uğraşan kişi belirli yerlerde çatlaklara sahiptir. Cilt dokusu üzerinde gözle görülür şekilde yer alan çatlaklardan kurtulmak için estetik operasyonlar ilk seçenek gibi dursa da belirli yöntemler ile operasyon gereksinimi olmadan da soruna çözüm getirilebilir.

Elif Güzellik Merkezi’nde verilmekte olan Çatlak Tedavisi uygulaması sayesinde bel, bacak, omuz gibi bölgelerinizdeki çatlaklardan birkaç seans ile kurtulabilmek mümkün. Tedavi genellikle lazer ile yapılmaktadır.

Çatlak Tedavisi Aşamaları

  • Tedavinin yapılacağı çatlak analiz edilir. Buradaki amaç tedavinin doğru konfigürasyonlar eşliğinde yapılmasını sağlamaktır. Aksi takdirde tedavi efektif olmayabilir.
  • Analizin yapılmasının ardından özel olarak belirlenmiş ayarlar eşliğinde uygulama gerçekleştirilir. Uygulama süresince ulaşılmak istenen sonun cilt dokusunda bulunan hücrelerin yenilenmesidir.

Çatlakların bulunduğu bölge kadar şekli ve rengi de uygulamanın devamı için önemlidir. Örneğin kırmızı renk çatlaklar ile beyaz renk çatlaklar farklı iki lazer ile tedavi edilmektedir. Aynı lazer ile tedavi edilmeleri durumunda birinden biri durumdan ya hiç etkilenmeyecek ya da deforme olacaktır. Doğru ayarlanmış seçenekler huzurunda 2 ila 5 seans arasında çatlak tedavisi gerçekleştirilebilmektedir.