Yalova Cilt Bakımı (%100 Sonuç Garantisi) - Elif Güzellik Merkezi

Frozen Face

Yaz aylarında maruz kaldığımız güneş ışınları cildimizi oldukça yıpratır ve leke oluşmaya müsait hale getirir. Bu sebeple yaz sonrasında gelen sonbahar ve kış ayları leke tedavileri için en uygun olan dönemdir. Birçok cilt ve leke bakımı tedavisi arasında etkisi ile öne çıkan FrozenFace uygulaması iğnesiz mezoterapinin en iyi örneklerindendir.

İğnesiz mezoterapinini bir diğer avantajı ise normal mezoterapi yöntemleri ile elde edilen yöntemlerin daha acısız ve ağrısız yöntemlerle elde edilebilmesidir. Bir iğnesiz mezoterapi yöntemlerinden olan FrozenFace ile beraber cilt ve leke bakımının yanında botoks etkisi de elde edilebilmektedir.

Frozen Face özel başlığı yardımı ile cilt üzerinde gezerek çalışır. İğneli mezoterapi cihazlarında olduğu gibi cilt üzerinde nokta nokta çalışmak yerine eşit şekilde serum dağıtma mantığıyla işler. Bu durumda cilt üzerindeki tahribatı azaltırken daha etkili sonuçlar elde etmemize olanak sağlar.

Elif Güzellik Merkezinin uzman ekibi tarafından uygulanmakta olan Frozen Face işlem ile beraber cilt üzerindeki mikro kanallar, elektriksel alan yaratma sayesinde oluşur. Oluşan kanallar yardımı ile hasar gören ve neme ihtiyaç duyan hücreler serum ile beslenir.

Frozen Face işleminde ilk olarak adını uygulamaya veren buz hissi sayesinde kan dolaşımı yavaşlatılır. Yavaşlamanın ardından cilt üzerindeki kanallar işlem süresince açık durumda kalır. Bu esnada daha öncesinde analiz sonucu tespit edilen sorunlara yönelik olan 4 farklı serum cilde uygulanır. Serumlar; leke bakımı, lekeye karşı koruma, dolgunlaştırma, nemlendirme ve kırışıklıkları germe gibi etkilere sahiptir.

Bir sonraki aşamada radyo frekans yardımı ile cildi sıkılaştırma işlemi yapılır. Bu işlem sırasında ısı aktarılırken hali hazırda olan buz hissi sayesinde konforlu bir tedavi süreci yaşanır.