Yalova Hydrafacial (%100 Garanti Sonuç) - Elif Güzellik Merkezi

Hydrafacial Cilt Bakımı

Son dönemde dünya genelinde öne çıkan bir cilt bakım hizmeti olan Hydrafacial; leke ve akne tedavisinin yanı sıra cilt yenileme işlemi için de uygulanmaktadır. Hydrafacial işlemi teknik olarak vakum yöntemi ile çalışmakta ve cildi tam anlamıyla temizlemektedir. Vortex tekniği sayesinde cilt üzerinde herhangi bir yan etkiye yol açmayan hydrafacial cilt bakımı; enjeksiyon ve türevi yöntemleri kullanmadığı için ağrı ve acıya neden olmaz. Hydrafacial cilt bakımının tercih edilmesindeki en büyük etken; sağlıklı, genç ve estetik bir cilt görünümü yaratmasıdır.

Sıklıkla tercih edilen Hydrafacial yönteminin en avantajlı yönü ise tek bir seansta birçok işlemi gerçekleştirebilmesidir. Cilt yenileme, soyma, nemlendirme, antioksidan koruma ve temizleme işlemleri bu tek seans içerisinde gerçekleştirilen işlemlerden bazılarıdır. Vortex başlığa sahip olan Hydrafacial cilt bakımı; mikroskobik düzeyde cildi soyar ve bu sayede ölü hücreler, siyah noktalar, gözenekleri kapatan fazla yağlar gibi cildin görünümünü etkileyen etmenlerden arındırır.

Hydrafacial cilt bakımında, ciltte bulunmakta olan; kırışıklı, ince çizgi, renk farklılıkları veya lekeler kendilerine özel hazırlanacak serumlar sayesinde tedavi edilebilmektedir. Hydrafacial bu ve yukarıda bahsi edilen birçok özellikleri barındırması, kolay ve hızlı olması ile birçok cilt bakımı cihazı ve yönteminin önünde yer almaktadır.

Hydrafacial’ın uygulanmasında ana etmen hydradermabrazyon olarak isimlendirilen teknolojidir. Bu teknoloji hız ve konforlu olmayı sağlaması ile beraber birçok yöntemin bir arada uygulanabilmesini de sağlamaktadır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nasıl İşlemektedir?

Elif Güzellik Merkezi’nin profesyonel kadrosuyla uyguladığı Hydrafacial cilt bakımı birden fazla fonksiyonu içerisinde barındırdığı için normal cilt bakım yöntemlerine göre çok daha etkili bir işleyişe sahiptir.

  1. İlk fonksiyonumuz olan temizlemede vakum sistemi yardımı ile cilt derinlemesine temizlenir.
  2. Sıvı-dermabrazyon işlemi içerisinde vakum ve sıvı yardımı ile peeling işlemi yapılır. Normal prosedürde seyreden bu işlem süresince tahrişe neden olmadan mikrodermabrazyon sağlanır ve böylece akne izi, leke ve gözenekler temizlenir.
  3. Tedavi yöntemi olarak görülmekte olan serum uygulamasında sivilce, kırışıklık veya leke benzeri sorunlara kendilerine özel üretilen serumlar uygulanır. Örnek vermek gerekir ise kuru veya ince kırışıklık olan cilde hyalüronik asit içeren bir serum uygulanırken aşırı yağlı gözeneklere sahip ciltlere de yağ dengeleyici serum uygulanır.
  4. Nemlendirme yönteminde hyalüronik asit ve peptit, nemlendirici solüsyon ve antioksidanlar cilde uygulanır. Bu uygulamada başrol özel spiral dizayndır.
  5. Son bahsedeceğimiz fonksiyon ise LED terapi yöntemidir. Bu yöntemde mavi ışık kullanılarak akne oluşumuna sebep olan bakteriler yok edilirken, kırmızı ışık yardımı ile cilt sıkılaştırma da yapılabilir. Tıpkı serumda olduğu gibi çeşitli varyasyonlar ile farklı sorunlar tedavi edilebilir.

 

Belirli bir yaş kısıtlamasına sahip olmayan Hydrafacial uygulaması ile beraber birçok cilt sorununun önüne geçilebilmektedir. Haftada 1 seans olarak 4-6 hafta süresince faydalanılması durumunda en üst seviyede katkıyı sağlamaktadır.