Yalova Leke Tedavisi (%100 Sonuç Garantisi) - Elif Güzellik Merkezi

IPL Leke Bakımı

Elif Güzellik Merkezi bünyesinde bulunan uzman kadronun verdiği hizmetlerden biri de IPL Leke Bakımı hizmetidir. IPL denilen teknolojinin temeli, seçilen cilt dokusuna uygun olarak ayarlanmış bir dalga boyunda filtreden geçmiş ışığın, geçirgen cam klavuz ile beraber dokuya iletilmesinden oluşmaktadır. Cilde herhangi bir zarar vermeyen bu ışık hedef bölgede yaratacağı ısı enerjisi ile istenilmekte olan tahribata yol açar. IPL cihazların ışık derecesi ise 400 ila 1100 nanometre arasında değişmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi leke bakımı esnasında cilt tipine uygun olan dalga boyu seçilmektedir.

İşlem yapılırken dikkat edilen ve en kritik olan nokta birden fazla ayardaki dalga boyunda ışık ortaya çıkarabilen teknolojinin uygulanacağı cilt dokusuna yönelik şekilde ayarlanmış olmasıdır. Yapılan bu ince ayar sayesinde çevre doku parçalarına zarar vermenin de önüne geçilir.

IPL teknolojisi yardımı ile leke tedavisi yapılan bu hizmette tedavi edilen leke çeşitleri şunlardır:

  • Güneş Lekesi,
  • Çil Lekesi,
  • Hamilelik Lekesi,
  • Bacak Varisleri,
  • Yüz ve Burun Kenarlarındaki Kılcal Damarlar

 

IPL Leke Bakımı melanin pigmentine etki edecek şekilde işlemektedir. Yukarıda saymış olduğumuz bu leke çeşitlerine etki etmenin dışında hemoglobin pigmentini hedefleyerek yine saymış olduğumuz damar izlerinden de kurtulmak mümkündür.

İşlem esnasında ortaya çıkan acı seviyesini, Elif Güzellik Merkezi’nin alanında uzman çalışanları ile beraber hissedilebilecek acı seviyesinin en düşük katmanında hissedersiniz. Ağrı ve acı eşiği tabi ki kişiye göre değişebilmektedir. Ama acıya karşı toleransınız ne kadar düşük olur ise olsun dayanılmaz bir seviyede etki hissetmezsiniz. İşlem esnasında oluşan hissi ortadan kaldırmak için de lokal anestezi etkisi olan kremlerden yararlanılabilmektedir.