Yalova İğneli  Epilasyon (%100 Garantili) - Elif Güzellik

İğne Epilasyon

İğne epilasyon, lazer veya IPL epilasyondan farklı olarak elektrik akımından faydalanmaktadır. Elif Güzellik Merkezi tarafından sağlanmakta olan İğne Epilasyon hizmetinde tüy veya kıl köklerine iğne yardımı ile düşük düzeylerde elektrik akımı verilerek köklerde tahribat yaratılır. Elektrik ile yanan tüyler eski becerilerini gösteremediği içim uzun süre boyunca gelişim gösteremez. İşlemin doğru periyotlarda yapılması etkisini daha da kuvvetlendirecektir.

İğne epilasyon kendi içerisinde iki türdedir. Gelvanik ve Termolisis iğne olarak kendi içerisinde ayrılan bu türler aynı sonucu verse de farklı teknikler kullanmaktadır. Gelvanik iğneli türde iğne ile kıl köküne elektrik enerjisi verilir, sodyum hidroksit ile de kök hücresi tamamen yok edilir. Diğer yöntemde ise iletken olarak su kullanılır ve titreşim ile ısıtılan kökün kendini imha etmesi sağlanır.

İğne Epilasyon Yapı Süreci

  • İki türden birini seçmeden önce işlemin yapılması istenen bölgenin kıl köklerine detaylı bakılmalıdır. İşlemin efektif olması için bu aşamada doğru karar vermek gerekir.
  • İğne kıl kökünden daha ince olan fizyolojisinin yardımı ile kıl köküne elektrik akımı iletir ve bu sayede kıl kökleri işlev yitirerek yanar.
  • Cımbız yardımı ile yanan kökleri çekme aşamasına geçilir. Bu noktada bir nevi kontrol de yapılmaktadır. Çekilmesinde güçlük yaratan kökler olması durumunda işlem tekrarlanır.
  • İşlem ne kadar titiz ve dikkatli yapılır ise sonuç o kadar efektif olmaktadır.