Yalova Kimyasal Peeling (%100 Garantili) - Elif Güzellik Merkezi

Kimyasal Peeling

Elif Güzellik Merkezi’nin favori uygulamalarından olan Kimyasal Peeling işlemi, peeling adı verilen cilt soyma işleminin kimyasal solüsyonlar desteği ile yapılması işlemidir. Her peeling işleminde olduğu gibi bu işlemde de amaç cildi gençleştirmek, canlı bir görünüme kavuşturmak ve estetik bir hava yaratmasında katkıda bulunmaktır. Peeling yani soyma faaliyeti yüzeysel cilt tabakalarına yönelik uygulanan kimyasal bir asit ile gerçekleşmektedir.

Kimyasal Peeling işleminde kullanılan kimyasalların içeriğinde genel olarak alfa hidroksi ya da kısa adı ise AHA tipi asit, tiklosetik asit, salisilik asit, glikolik asit ile beraber jesner solüsyonu kullanılmaktadır. Bu temel taşlar birbirleri ile kombine edilerek yüze uygulanmakta ve isteğe,cilt tipine göre bu kombinasyonlar da değişiklik göstermektedir.

Kimyasal Peeling Uygulanma Aşamaları

  • İlk olarak işlemin yapılacağı bölge seçilir, steril hale getirilir.
  • Seçilen bölgeye ve uygulanacak kişinin cildine yönelik solüsyon seçilir.
  • İşlemin uygulanmasından önce cildin yağdan arınmış olduğu konusunda emin olunur.
  • Solüsyon uygulanır.

 

İşlemin uygulanmasının ardından geçen 5 ila 10 dakika arası hafif olacak şekilde bir yanma hissedilebilmektedir. Daha iyi ve kalıcı sonuçları elde etmek için cilt tipine göre farklı sayıda seans gerekebilmektedir. Uygulama sonrası asit kullanımına bağlı olarak cildin reaksiyon vermesi gözlenmektedir. Kızarık ve hafif soyulmaların dışında tabaka oluşumu da olabilir. Önerilen nemlendiricileri kullanmak ile beraber cilt kendini toparlayana kadar dikkatli davranmak gerekmektedir. İşlem sonrası güneş ışıklarına maruz kalmaktan kaçının veya güneşe karşı koruyucu önlemlerinizi almayı unutmayın.