Yalova Kirpik Perması (%100 Sonuç Garantisi) - Elif Güzellik

Kirpik Perması

Kirpik Perması uygulaması kirpiklere kıvrım kazandırma amacı ile yapılan bir bakım işlemdir. Kirpik perması olmadan doğal yollar ile kaşlara kavis vermek pek mümkün değildir. Kirpiklerin oldukça zor şekillenmesi sebebi ile işlem sırasında özel perma makaraları kullanılmakta ve Kirpik Perması yaklaşık olarak 40 ila 50 dakika arası sürmektedir.

Kirpik Perması işlemini ilk defa yaptırıyorsanız kalıcılığı yaklaşık olarak 1 ila 1,5 ay gibi bir süredir. Daha sonraki uygulamalarda bu süre 2 ila 3 ay arasına evrilir. Sürenin sonuna geldiğinizi kirpiklerinizi formuna bakarak anlayabilirsiniz.

İşlemin ilk aşamasında kirpikleriniz uygun ölçüdeki bir kirpik bigudisine sarılır. Sarma işlemi bittikten sonra ilk aşama için gerekli olan solüsyon dikkatlice uygulanır. Daha sonra uygulanacak solüsyon işlemine kadar hava geçirmeyen bir maske ile kirpikler korunur. Son solüsyonun da sürülmesi ile beraber Kirpik Perması işlemi sona erer.Kirpik perması, saç permasından farklı olduğu için sudan etkilenmez. Duşa, havuza veya denize girerken tereddüt etmenize gerek yoktur.

Eğer açık renk kirpiklere sahipseniz ve kirpik boyama işlemi de yaptırmak istiyorsanız iki uygulamayı da eş zamanlı yapabilirsiniz. Kirpik Perması uygulaması açık renk kirpiklerde pek fark edilebilir olmadığından öncesindeki bir boyama, işlemi daha anlamlı kılar. Ayrıca boyama işlemi bazı kirpik tipleri için yumuşatıcı olarak etki de edebilir. İşlem bitiminde yapacağınız kirpik besleyici uygulamalar hem kirpiklerinizi güçlendirecek hem de işlemin ömrünü uzatacaktır.