Yalova Lazer Epilasyon (%100 Garantili) - Elif Güzellik Merkezi

Lazer Epilasyon

Elif Güzellik Merkezi ve dünya genelinde epilasyon çeşitleri arasında en çok tercih edilmekte olan işlem hiç şüphesiz lazer epilasyondur. Lazer Epilasyon; vücutta bulanan istenmeyen tüylerden kalıcı olarak lazer teknolojisi ile kurtulmayı sağlayan işlemdir. Lazer epilasyon tercih eden grup genel olarak kadınlar olarak anılsa da aşırı kıllı bir bünyeye sahip olan erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Vücudun ön planda olduğu gösteri sporları ile ilgilenen her gruptan kişinin ise ilk tercihi olmaktadır.

Lazer epilasyon teknik olarak; tüylerin bulunduğu cilt bölgesine milisaniye düzeyinde atışlar yapılarak kıla renk veren melanin pigmentinin bu lazeri emmesi ve ardından dokuda tahrip yaratmadan kıl kökünde tahrip oluşturarak kıldan kurtulması şeklinde gerçekleşmektedir. Melanin oranı kişinin tüy rengine göre değişiklik göstereceği için açık ve beyaz renk tüye sahip olan kişilerde işlemin etkisi düşük olur.

Lazer epilasyon işleminin uygulanacağı herhangi bir cilt bölgesinde tüm kıllar veya tüyler aynı boyutta olmayacağı için lazer epilasyonun etkisi hepsine aynı oranda olmayacaktır. Tek bir seans süresince aynı bölgedeki farklı düzeylerdeki tüy ve kıllardan kurtulmak pek olası değildir. Seans uzunluğu ve tekrarının sayısı; cilt tipi, hormonal denge ve vücut yapısına bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Tüm bunların dışında uygulanacak bölge de seans süresine etki edebilmektedir. Örnek olarak yüz için 10 dakika gibi bir süre yeterliyken tüm vücudumuz için bu süre 1- 1,5 saat civarında süre alabilmektedir.

Lazer epilasyonun uygulama sıklığı uygulanacağı bölgeye göre değişim gösterebilmektedir. Vücut kılları için uygulanacak epilasyon 6 ila 8 seans sürerken yüz bölgesi için 10 ila 12 seans önerilmektedir. İşlem sonrası oluşan sonuçlara göre bu aralıklar da netleşir.