Yalova Leke Tedavisi (%100 Sonuç Garantisi) - Elif Güzellik Merkezi

Leke Bakımı

Cilt üzerinde bulunan ve leke olarak tabir ettiğimiz izler cildin rengin ile alakalı melanin pigmentinin seviyesine göre oluşmaktadır. Leke oluşma sebebi ise doğum kaynaklı, gebelik dönemi, ilaç kullanımı, yanık veya kalıtsal gibi birçok etmene bağlı olabilmektedir. Lekelerin cilt üzerindeki konumu ise ince yani yüzeysel olabileceği gibi daha derin de olabilmektedir.

Lekelerin görünümünü azaltmak veya ortadan kaldırmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Elif Güzellik Merkezi bu yöntemler arasından IPL Leke Bakımı, Kimyasal Peeling ve Lazer Tedavisi gibi hizmetleri sizlere sunmaktadır.

Sunulan Kimyasal Peeling hizmetinde deri soyma yöntemi ile hedef lekeden kurtulmak amaçlanır. Glikolik asit denilmekte olan meyve asitlerinden faydalanılan lekeye yönelik kimyasal peeling ile beraber leke kolayca tedavi edilebilmektedir. Deri ve kullanıcı tipine göre 2 ila 4 hafta arayla uygulanan kimyasal peeling 4 ila 6 seansta tam istenilen sonuca ulaştırır.

Bir diğer yöntem ise lazer tedaviler yardımı ile lekelerden kurtulmaktır. Lekenin türü ve cilt tipinize göre kullanılacak lazer tipi de değişmektedir. Örneğin kimi senaryolarda cildin sadece en üst tabakasını soyan fraksiyonel lazerler kullanılırken kiminde de pigmentleri hedef alan Q anahtarlı lazerler kullanılmaktadır.

Son olarak bahsedeceğimiz yöntem ise IPL Leke Bakımı yöntemidir. Bu yöntemde lekeye ve cilt tipine yönelik olarak belirlenmiş bir dalga boyu deri altına gönderilmektedir. Ayarı milimetrik olan bu yöntem ile beraber lekelerden kurtulmak da oldukça kolaydır.