Yalova Organik Peeling (%100 Garantili) - Elif Güzellik Merkezi

Organik Peeling

Organik peeling işlemi; “cilt temizleme” veya “cilt soyma” yöntemi ile pürüzsüz ve estetik bir cilt sonucuna ulaştıran peeling işleminin doğal yöntemler esas alınarak yapılmasıdır. Bu işlemlerin ışığında cildin daha parlak ve pürüzsüz görünmesi hedeflenirken yaz aylarında sıkça karşılaşılan güneş lekelerini azaltmak için de peelinge başvurulabilir. Organik peeling dışında lazer ve kimyasal türevlerinde de peeling işlemi bulunmaktadır. Asit yardımları ile yapılan peeling kimyasal olurken makine yardımı ile yapılan da lazer peeling olmaktadır. Lazer peeling diğer iki yöntemle beraber kullanılmanın dışında son seçenek olarak da tercih edilmektedir.

  • Elif Güzellik Merkezi’nin uzman kadrosu altında da verilmekte olan organik peeling hizmeti ile beraber ulaşılması gereken ilk hedef deri tabakasının derinlemesine arındırılmasıdır.
  • İşlem sonucunda hücresel metabolizma yeniden hareketli hale gelir ve kırışıklık, ince çizgi gibi detaylara titizlik ile takviye yapılır.
  • Deri üzerindeki pigmentasyon azaldığı gibi genişleyen gözeneklerin toplanması ile daha sıkı bir form elde edilir.
  • İşlem sonucunda cilt üzerinde rahatsızlık veren kusurlar ortadan kalktığı gibi daha parlak bir cilt görünümüne de ulaşılır. Uzak bir açıdan bile önce ve sonra olmak üzere farklılıklar anlaşılabilir.

 

Elif Güzellik Merkezi’ne gelmeniz durumunda uygulatabileceğiniz organik peeling türleri:

  • Pumpkin Peel (Kabak Peelingi): A vitamini türevlerinin faydalarından yararlanan ve bünyesinde bolca barındıran bir peeling türevidir. Temel yapısı organik balkabağıdır.
  • Black Peel: Ana maddesi sirke olan bu peeling türünde hedeflenen sonuç cildi nemlendirmek ve kusurların görünümünü en aza indirgemektir.
  • Pink Peel (Östrojen Bakımı): İçeriği sayesinde cilt üzerinde kayba uğramış östrojen seviyesini yükseltir. Bu sayede cildinizde gençleşme meydana gelir.
  • Snow Cell (Hollywood Bakımı): Ciltteki ortaya çıkışı sağlıksız olan melaninin, sebep olduğu lekeleri temizleyen bir peeling türüdür. İşlem sonunda anti-oksidan bir koruma cilt üzerinde oluşur.

 

İşlem tek seansta bile devrim niteliğinde değişikliğe sebep olması ile birlikte düzenli seanslar sonucunda daha iyi bir sonuç doğurabilmektedir. Cildin uğradığı zarara göre değişiklikler farklı seviyelerde olacaktır. İşlem her cilt tonu ve cilt tipinden kişiye uygulanabilmektedir.