Yalova Pedikür (%100 Sonuç Garantisi) - Elif Güzellik Merkezi

Pedikür işlemi tıpkı manikür mantığı gibi işlemektedir fakat ana odağı ayaktır. İşlem süresince ayak tırnakları; kesim, temizleme, ölü deriden arındırılma ve törpülenme gibi işlemlere tabi tutulur. Manikür işleminin genel odağı estetik olsa da durum pedikür için biraz daha farklıdır. Estetik yine gözetilmek ile beraber konfor da gözetilmektedir.

Yaşamımız boyunca bütün yükümüzü çeken ayaklarımızın konfordan yoksun olması her bir adımı bile çileye dönüştürmektedir. Yanlış kesilmiş tırnaklar ileri süreçte batma ile birlikte iltihap, ağrı, ödem gibi sonuçlara sebep olacaktır. Bakımı aksatılmış ayaklar ise sağlık sorunlarına davetiye çıkartabilmektedir. Tüm bu olumsuzluklar göz önüne alındığında pedikür işlemi sadece estetik bir işlem olmaktan çıkıp konfor ve sağlık konusunda fayda sağlayan bir işlem görevi de görmektedir.

Pedikür işlemi her kişi ve kurum tarafından yapılabilecek bir işlem değildir. İşlemin hijyene önem veren ve işinin ehli olan Elif Güzellik Merkezi gibi kurumlar tarafından yapılması faydasını da artıracaktır. Pedikür uygulamasının bir diğer faydası da düzenli yapılması sayesinde ayakta sıkça meydana gelen tırnak batmalarının önüne geçmesidir.

Pedikür işlemi ilk olarak ılık bir suda ayağın yumuşatılması ile başlar. Ayak dokusunun yumuşaması ile beraber tırnak etleri de yumuşayacak ölü deriler temizlenebilir hale gelecektir. Yumuşamanın sağlanmasının ardından ölü derilerden kurtulmak için ayak törpüsü işlemi yapılır. Törpü bittikten sonra tırnaklar kesilir ve törpü ile sağlıklı şekil verilir.