Yalova Gelin  Makyajı (%100 Sonuç Garantisi) - Elif Güzellik

Profesyonel Makyaj

Elif Güzellik Merkezi’nin hizmetleri arasında yer alan Profesyonel Makyaj adından da anlaşılacağı gibi işinin uzmanı bir ekip tarafından gerçekleştirilen bir hizmettir. Hizmet ayrıca; gece makyajı, gelin makyajı, günlük makyaj veya artistik makyaj olarak bölümlere de ayrılabilmektedir.

Günlük makyaj tipi uygulamada gündelik yaşantıya ve tarzınıza uygun olan stil seçilerek işlem uygulanır. Fikirlerinizin ön planda olduğu bu aşamada uzun süren bir işlem gerçekleşmez. Artistik makyaj olarak isimlendirilen uygulamada ise kullanımdan ziyade tasarım ve tasarıma uygun malzeme kullanımı ön plandadır. Kişilerin normal hayatta değil de belli konseptler için kullanacağı makyaj stilleri yapılmaktadır. Uygulama tipleri arasında en çok talep gören tip ise gelin makyajıdır. Hayatlarının en önemli gününde estetik açıdan kusursuz bir imaj sergilemek isteyen gelinler profesyonel makyaj yaptırarak oluşabilecek tüm hataların önüne geçer. Standart makyaj uygulayıcısının elinden makyaj yaptırmak yerine profesyonellere yaptırmak hem kalitesi hem de estetik duruşu ile kendini ön plana çıkarmaktadır.

Profesyonel Makyaj hizmetinden bahsederken değinilmesi gereken bir konu da Porselen Makyaj’dır. Bu makyaj tipi ilk olarak 18. Yüzyılda Fransız burjuvaları tarafından kullanılmaya başlamıştır. Uygulama sonucu oluşan görüntü itibari ile normal makyaja oranla daha pürüzsüz bir görüntü elde edilebilmektedir. Bu sebeple normal makyaj ile karşılaştırıldığında daha yapay bir görüntü olsa da cilt rahatsızlığı, akne izleri, yara izleri veya pigment bozuklukları normal makyaja oranla daha iyi şekilde kapatılır. Bu sebeple de sıklıkla tercih edilmektedir.