Yalova Cilt Bakımı (%100 Sonuç Garantisi) - Elif Güzellik Merkezi

Radyofrekans Yüz Gençleştirme

Radyofrekans teknolojisi tıp alanında birbirinden farklı alanlarda farklı şekillerde kullanılmakta ve bulunduğu alanda da en iyi tedaviyi sağlamaktadır. Elif Güzellik Merkezi gibi işinde uzman bir merkezde verilmekte olan Radyofrekans ile Yüz Gençleştirme işlemi ile yapılmakta olan Radyofrekans sistemlerinin ciltte kontrollü tahribat yaratması ve kolajen liflerini uyarmasıdır. Bu noktadaki fark kullanılan cihazların cilt dokusuna radyofrekans dalgaların veriş biçimidir. Kimi cihazlar mikro iğneler ile etki verirken kimi de cilt üzerine baskı ile etki vermektedir.

Sadece yüzeysel dokulara etki etmek ile sınırlı kalmayan radyofrekans sistemi yağ dokularına da etki eder, üstlerinde görsel ve yapısal değişikliğe sebebiyet verir. Vücudun metabolizma sistemini daha hızlı bir çalışma sistemine zorlayarak depolanan selülit ve yağların kaybolmasına da etki eder.

Radyofrekans ile Yüz Gençleştirme işlemi sırasında elde edilmek istenen ilk sonuç işlem süresince cildin pürüzsüzlük kazanarak sıkılaşmış halde olmasıdır. Kolajen liflerini uyararak rejenere işlemi gerçekleşir ve böylece cildin gençleşmesine de katkıda bulunulur. Radyofrekans, yüz bölgesi üzerindeki dokunun yüzeysel olarak ısıtılmasını sağlarken işlemin uygulandığı bölgenin tahrip olmasının da önüne geçmektedir. Bu sayede ağrısız, hızlı ve kolay bir şekilde cilt gençleştirme işlemini gerçekleştirir.

Yüz gençleştirme sonucuna ulaşmak için gereken en önemli kazanım rejenerasyon seviyesini yukarıya çekmektir. Seviyenin yukarı çekilmesi ve işlem kaynaklı cilt sıkılaştırması ile beraber daha uzun süreye yayılacak bir etkiye sahip olunabilmektedir.