Yalova Vücut  Bakımı (%100 Sonuç Garantisi) - Elif Güzellik Merkezi

Radyofrekans

Selülit ve bölgesel yağlanma olarak tabir ettiğimiz durumlar sadece aşırı kilo kaynaklı olmadığı gibi genetik, beslenme ve yaşayış biçimi gibi nedenler sonucu da ortaya çıkabilmektedir. Spor ve diyetin yeterli olmadığı senaryolarda farklı uygulamalara yönelmek daha kesin çözümlere ulaşmayı sağlayacaktır.

Elif Güzellik Merkezi tarafından sunulmakta olan Radyofrekans teknolojisi ile beraber bölgesel zayıflama ve selülitlerden kurtulmak mümkün. Yenilikçi bir teknoloji olan Radyofrekans ile beraber cilt dokusu altına gönderilen dalgalar yağların kaybına bunun ile beraber de vücudun daha şekilli bir forma ulaşmasına yardımcı olur. Kısaca ısı kontrollü sıkılaşma elde edilir de denilebilir.

Radyofrekans uygulaması ile cilt dokusuna gönderilen radyo dalgaları vücutta bulunan sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum gibi iyonlar ile beraber su moleküllerine de hareket kazandırır. Kazanılan hareket ile beraber ortaya çıkan enerji bölgedeki ısının artmasına yol açar.

Isı yaratmanın amacı vücut ısısının üstüne çıkarak bölgedeki yağ moleküllerini tahribata uğratmaktır. Cilt dokusunun altında oluşacak 50 ila 55 derece arası bir değer bu işlem için yeterli olacaktır. İşlem sonrası yağ hücreleri ve odacıkları küçüleceği gibi gençleştirme işlemlerinde de harekete geçirilmeye çalışılan kolajen etkin hale gelecek sıkılaşmada önemli rol oynayacaktır. Isı sadece yağ hücrelerini tahrip etmekle kalmayacak kolajen sentezini de uyaracaktır. Bir diğer etki ise bölgedeki kan dolaşımının normal seviyelerin üstüne çıkmasıdır. Bu da almak istediğimiz sonucu daha hızlı bir şekilde elde etmemize olanak sağlayacaktır.