Yalova Taş Masajı (%100 Sonuç Garantisi) - Elif Güzellik Merkezi

Taş Masajı

Elif Güzellik Merkezi bünyesindeki en çok tercih edilen terapi uygulamalarından biri olan taş masajı alanında uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Uzak Doğu kültürünün bir parçası, bir mirası olan terapi yöntemi milattan önce 1500 gibi bir tarihte bile yapılmakta olan bir terapidir. Masajın bu kadar nesil devam etmesini sağlayan kritik nokta ise faydalı mineraller ile birleşen ısının insan vücudunda bıraktığı terapi etkisidir.

Taş masajı alanında en sık kullanılmakta olan taş tipi “Bazalt” adı verilen volkanik tip taştır. Bu ve buna benzer faydalı minerallere sahip taşlarla yapılan taş masajı uygulaması sayesinde metabolizma hız kazanarak daha sağlıklı bir yapı edinir. Hızlanan metabolizma ile beraber vücutta birikmekte olan toksin atıklar daha kolay şekilde tasviye edilebilir. Yaptığı ferahlatıcı etki ile beraber solunumu daha kaliteli bir konuma taşır.

Taş masajı uygulaması yapılırken iç organlarımız rahatlarken cilt dokusunda da iyileşmeler gözlenebilmektedir. Doku, eklem veya kas kaynaklı olan ağrılarınızın şiddeti uygulama sonrası azalırken vücutta bir rahatlama hissi oluşur. Beraberinde negatif olan enerjiniz de değişim gösterir.

Taş Masajının Diğer Faydaları

  • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek daha güçlü bir kimlik kazanmasına yardımcı olur.
  • Lenf dolaşımı ile beraber kan dolaşımını da hızlanır ve artış gösterir.
  • Oksijenle beslenmekte olan hücrelere solunum alanı yaratır.
  • Vücuda faydası olacak aromatik yağ ve solüsyonlar ile birlikte kullanılması durumunda destekleyici role bürünür, emilimi artırarak maddelerin etki etme süresini daha erkene çeker.