Yalova Çatlak Tedavisi (%100 Garantili) - Elif Güzellik Merkezi

Vücut Sıkılaştırmanın 11 Yolu

Şok diyetlerle çarçabuk kilo verdim diye sevinebilirsiniz, fakat bu diyetler sağlığınızı olumsuz etkilemekle kalmaz, cildinizinde elastikiyetini kaybetmesine de neden olur. Sarkmadan kilo vermenin yolu, yavaş yavaş emin adımlarla kilo vermektir. Yeni doğum yaptınız kilo vermek, genç kız görüntüsüne kavuşmak istiyorsunuz veya bir kaç kilo fazlanız var, size önerimiz kesinlikle kısa sürede yapılan, hızla kilo verdiren diyetlere aldanmayın, zamanla sabırla eski kilonuza dönün, acele etmeyin. Sıkılaştırıcı Losyon Kullanın Sıkılaştırıcı losyonlar kilo verdikten ve doğum yaptıktan sonra sıkılaşmanın, diri ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın en iyi yoludur. Bu kremleri alırken bitkisel kaynaklı olanları aleo vera, vitamin A ve E içerikli olanları almanızı tavsiye ederiz. Kremlerin bu içerikleri tamamen cildin kolajen yapısını güçlendirmek ve elastin yapısını artırmak amacıyla formüle edilmiştir.

Kolajen İçerikli Nemlendirici Kullanın
Kilo verdikten sonra sıkılaşmanın bir diğer yolu cildinizi nemlendiren, kolajen yapıyı artıran, sarkmayla mücadele eden bir nemlendirici kullanmaktır. Bu kremler biraz pahalıdır, fakat işe yaradığını görünce, ödediğinize deydiğini göreceksiniz. Bu kolajen içerikli kremler herkeste aynı etkiyi göstermez, kimilerinde işe yarar,kimilerinde yaramayabilir. Bu nedenle size tavsiyemiz, internetten, çevrenizde kullananlardan bu tarz bir kremi araştırın ve öyle alın. Cildinizi Koruyun Cildiniz beslenmek ister. Uzun süre güneşe maruz kalmak, sürekli klorlu sularla haşır neşir olmak cildiniz gevşetir. Bunlara ilaveten solaryumlarda cildin baş düşmanlarındandır, cilt kanserini tetikler, cildinizin sıkılığını kaybetmesine yol açarlar.Deniz Tuzu ile Gelen Güzellik Bilim adamları deniz tuzunun cildi sıkılaştırdığını, kan akışını hızlandırarak, sağlıklı ve elastik bir cilde kavuşturduğunu söylüyor. Nedeni olursa olsun bilinen bir gerçek var ki, deniz suyu cildi sıkılaştırıyor. Haftada en az üç kez banyo yaparken cildiniz uygulayın ve değişikliği kendiniz gözlemleyin.

Hint Yağı Kullanın!
Hint yağı cildi sıkılaştırma da çok etkilidir. Hint yağına biraz limon suyu ya da lavanta yağı ekleyip, cildinizin kendini toparlamaya sıkılaşmaya başladığını göreceksiniz.
Hint yağını her gece cildinize uygulayın, farkı göreceksiniz! Yosun Maskesi İşe Yarıyor! Vücut sıkılaştırıcı diğer bir yöntem vücuda yosun maskesi uygulamaktır.

Sülfat İçeren Sert Sabunları Kullanmayın
Sülfat mddesi pekçok şampuan, vücut losyonu ve sabunda bu bulunur, bu maddeyi içeren sabunlar cildinizin kurumasına, nemini ve esnekliğini kaybetmesine neden olabilir. Eğer kilo verdikten sonra cildinizi sıkılaştırmaya çalışıyorsanız, sülfat içermeyen ürünler kullanın.

Egzersiz Yapın
Egzersiz, kas yapmak ve cildi toparlamak için en iyi yoldur. Hafta 3-4 kez şınav, mekik gibi spor yapabilir, cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Günde 2 Litre Su İçin
Sağlıklı cilt nemli cilttir. Günde 8 bardak su içerek sağlığınızı baştan aşağıda değiştirebilirsiniz! Vücudunuzda yeterli miktarda su olduğunda, hücreler beslenicek ve cildiniz sıkı ve parlak görünecektir.

Yoga Yapın
Yoga yapmak sizi stresten kurtaracak, vücudunuzu esnetecek, kilo vermenizi ve kilo verdikten sonra sıkı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Birkaç haftada ne kadar esnediğinize çok şaşıracaksınız. Yoga yapmak için, özel bir yere gitmeye gerek yok, yoga uygulamalarını netten izleyerek evde yoga yapabilirsiniz.