elif güzellik

Sıkça Sorulan Sorular

Ciltte sivilcelenme, kuruma, kırışmanın önüne geçmek için Cildin doğal su ve yağ dengesini korumak gereklidir. Gözeneklerin tıkanmasının önlenmesi ile ciltten toksinlerin atılımının devamının sağlanması, Ciltteki ölü hücrelerin soyulması ile canlı yeni taze cildin açığa çıkmasının sağlanması, cildin hücre yenilenme dengesinin sağlanması için profesyonel cilt bakımı düzenli olarak uygulanmalıdır.

Bu kesinlikle çok hatalı bir davranıştır. Çünkü her sivilce sıkılmaz ve sıkılmaması gerekir. Aksi taktirde ciltte leke kalmasına yada bu sivilcelerin artmasına neden olabilir. Cilt bakımı ancak uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Hydrafacial yöntemi cilt soyma, temizleme, nemlendirme, yenileme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin bir arada kombine uygulandığı sistemdir. Daha aydınlık, parlak, genç ve güzel görünümlü bir cilde konforlu şekilde ulaşmayı sağlayan sıvı-mikrodermabrazyon teknolojisi Hydrafacial ile yüzeyel cilt lekeleri, cilt kırışıklıkları, ciltteki yağlı görünüm problemleri ve akne tedavisinde oldukça iyi sonuçlar vermektedir.

Hydrafacial cildi toksinlerden arındırır, yeniler ve korur. Kırışıklık, yüzeysel cilt lekeleri, yağlı cilt problemleri ve akne tedavisinde de çok etkili bir yöntemdir.


Kullanım Alanları
• Siyah noktalar, tıkalı ve genişlemiş gözenekler
• Akne
• Güneş hasarı
• Nemsiz, kuru cilde nem kazandırmak
• İnce çizgiler
• Renk düzensizlikleri

İpek kirpik uygulamasının dayanıklılığı kişinin belirtilen bakım prosedürüne uyup uymamasına göre değişkenlik göstermekle birlikte 60 – 90 gün arasındadır. Bu süre içerisinde uygulamayı takip eden 3. haftada ek bir bakım ve devamında yine 3 haftalık ek bakımlar yapılarak dayanıklılık süresi 6 aya kadar çıkarabilir.

İpek kirpik uygulaması yaptırdıktan sonra çıkarma işlemi yapabilirsiniz. İpek kirpik uygulayıcısı uzman tarafından kullanılacak özel ipek kirpik çıkarıcı solüsyon ile kolaylıkla ipek kirpiklerinizi çıkarabilirsiniz. Bu uygulamanın mevcut kirpiklerinize herhangi bir zarar vermez.

Lazer Epilasyon, istenmeyen tüyleri ortadan kaldırarak terleme sonucu oluşan kokuları önlemektedir. Ayrıca batık oluşmasının da önüne geçmektedir.

Lazer tek bir dalga boyunda saflaştırılmış ışıktır ve radyasyon içermez. Lazer ışık dalgaları aynı anda aynı fazda bulunur ve birbirine paralel seyreder. Saç kılı inceliğindeki lazer ışığı uzak mesafelere kadar aynı incelikte ulaşabilir. Küçük yüzeylere yoğun bir enerji aktarabilir. Bu özelliğin sayesinde dokuya zarar vermeden hedeflenen alan örneğin kıllar ya da renk hücreleri yok edilir.

Kalıcı makyaj; kaş, göz, dudak bölgelerine, pigmentasyon bozukluğu olan bölgelere,saç derisine uygulanır. Yapılan tekniğe göre 1-4 yıl arası dayanıklılık gösterir.

G5 masajı hızlı titreşimle ve iterek sıkıştırma yöntemi ile fazla yağların ve selülitli bölgelerin yakılmasını sağlar ve uygulama bölgesinde zayıflama ürünlerinin kullanılması ile birlikte gözle görülür ciddi bir etki elde edilir.

Üç ayda bir olmak üzere yılda 4 kez cilt bakımı tavsiye edilir. Bu sıkılıkta tavsiye edilmesinin sebebi cildin yağ salgısından dolayı oluşan siyah noktalardan, yağ bezelerinden (milya) ve gözeneklerde biriken yağlardan cildi arındırmaktır. Cilt Bakımı esnasında yoğun nem uygulamaları yapılarak cildin su dengesini sağlamak koşuluyla ciltte pürüzsüz ve parlak bir görünüm elde edilir.

Siyah noktalar karma ve yağlı ciltlerde oluşur. Deri altındaki yağ hücrelerinin fazla yağ salgılaması sonucunda bu yağ cilt yüzeyindeki gözenekleri tıkar ve cildin hava ile teması sonucunda oksitlenerek rengi koyulaşır ve siyah noktaya dönüşür. Düzenli cilt bakımı uygulamaları ile son derece azaltılabilir.

Cilt sarkması, vücut faaliyetlerinin yavaşlamasına bağlı olarak cildin bağ dokusunun zayıflaması ile ortaya çıkan bir durumdur. Hücre yenileyici sıklaştırıcı toparlayıcı ve nem depo edici özellikle kolajen ve elastin içerikli krem-ampul gibi ürünlerin düzenli olarak kullanılması cilt sarkmalarının önüne geçer.